Kapalı Spor Sahası

Spor Dalı hangisi olursa olsun spor yapılan zeminin belirli özellikleri taşıması zorunludur. Spor her yerde yapılabilir ancak darbelere karşı yaralanma riskini azaltan, sporcuların zemine tutunmasını sağlayan ve sporcuların vücutlarına binen yükün dengelenmesini sağlayan zemin kaplaması olan spor alanlarında spor yapılması en doğru ve sağlıklı olanıdır. Zeminin dayanıklı olması ve zeminden kaynaklanabilecek sorunların ortadan kaldırılması gerekir.

 

Kapalı Spor Salonu Zeminleri Basketbol, Hentbol, Voleybol, Tenis, Jimnastik gibi spor dalları için özel olarak üretilmiş malzemelerle kaplanır. Kimyasal malzemelerin kullanıldığı zemin kaplamaları uygulanabileceği gibi ahşap zemin kaplamaları da Kapalı Spor Salonu Zeminlerinde kullanılabilir. Kauçuk EPDM, poliüretan, pvc gibi zemin kaplamaları ahşap kaplamaya göre çok daha kolay uygulanabilen ve maliyeti de oldukça düşük zemin kaplama çözümleridir. Spor yapılan mekanlarda öncelikle sporcuların darbe almasını azaltacak, bakımı kolay, uzun süreli kullanıma uygun zemin olması önemlidir. Kapalı Spor Salonu Zeminleri kaplaması yapılırken kullanılan malzeme kaymayı önleyici, nem tutmayan, darbe emici malzeme olduğunda konforlu bir spor imkanı sunar.

 

Her türlü spor müsabakasında oyunculara elverişli bir spor alanı sunmak riskleri ortadan kaldırır. Diğer yandan kapalı spor salonları sadece spor amaçlı kullanılmayabilir, çeşitli toplantı, gösteri, konser gibi faaliyetlerde de kullanılabilir. Bu durumda mekanın zemini her türlü darbeye ve kullanıma karşı dayanıklı olmalıdır bu da sadece iyi ve doğru bir zemin kaplaması ile mümkün olabilir.