Poliüretan Kaplamalar

Zemin kaplama sistemlerinin en estetik ve dayanıklı çözümlerinden biri olan Poliüretan kaplama, spor ve endüstriyel alanların vazgeçilmez yer döşeme seçenekleri arasında yer almaktadır. Yapısı itibariyle ısıya ve darbelere karşı göstermiş olduğu yüksek mukavemet gücü sayesinde Basketbol ve voleybol alanlarında, otellerde, restoranlarda, yüzme havuzu çevrelerinde, endüstriyel alanlarda sıklıkla tercih edilen bu uygulamalar, toz göstermemesi, kolay temizlenebilmesi ve iz bırakmaması nedeni ile bu alanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. 80C ısıya kadar direnç sağlaması, aşınmaya ve deformasyona karşı dayanıklı olması, yüksek hacme ve yüke karşı mukavemet göstermesi, kimyasal maddelerden etkilenmemesi ve metal, plastik, kauçuk alanlara yapışabilmesi Poliüretan Zemin Kaplamanın Özellikleri arasında yer alırken, parlak, estetik ve hijyenik olmaları itibari ile de uzun yıllar zarar görmeden kullanılabilecek uygulamalar arasında yer almaktadır.

 

İstenilen her alana kolaylıkla tatbik edilebilen bu kaplama çeşidi, tek parça şeklinde, istenilen renk tonlarında ve desenlerde üretilmekte olup, parlak yüzeyi ve dekoratif görüntüsü sayesinde alanlarda dekoratif bir görüntü yaratırken aynı zamanda ahenk ve ayrıcalık da kazandırmaktadır. Bu sistemlerin uygulanması yapılırken, altındaki katman her ne olursa olsun hiçbir sorun yaratmayacağı için kolay ve zahmetsiz bir işlem gerçekleşmektedir. Tek parça şeklinde veya püskürtme yöntemi ile kaplanması gerçekleştirilen bu işlemde, alanın büyüklüğü veya metre karesi hiç önemli değildir. Gerekli analizlerin ve temizlik işlemlerinin yapılmasından sonra, Poliüretan astar malzemesinin uygulanması gerçekleştirilir ve kurumaya bırakılır, bu işlemi takiben self leveling kaplama malzemesi tatbik edilmektedir. Bu işlemin ardından alanın pürüzsüz olması ve herhangi bir kabarmaya sebebiyet vermemesi için rulo yardımı ile yüzey düzeltilmesi gerçekleştirilmektedir. En son olarak istenilen renk katmanı da tatbik edilmesinden sonra işlem tamamlanmakta ve Poliüretan Kaplamanın Uygulanması gerçekleşmiş olmaktadır.

 

Yıllardır Poliüretan Zemin Kaplama Firmaları alanında hizmet veren, senelerin tecrübesi ve birikimleri ile kaliteli ve başarılı çalışmalara imza atan firmamız, birinci sınıf uygulama ve işçilik ile alanlarınızı göz dolduran, dekoratif ve hijyenik ortamlara kavuşturmaktadır.