Uygulama Alanları

Zemin kaplamalarının artık neredeyse bir ihtiyaç haline geldiğini görüyoruz. Kullanım alanı ne olursa olsun zeminin hem estetik, hem sağlık hem de kullanım açısından uygun olması için doğru kaplama yöntemiyle kaplanmış olması büyük önem taşıyor. Şehirlerde kullanımın yoğun olduğu alanlarda zeminin hasar görmeyecek şekilde ve uzun süreli kullanım sağlayan zemin kaplaması ile kaplanmış olması herkes için büyük bir kolaylık haline geliyor. Bu yüzden de zemin kaplaması her sektörde öncelikle tercih edilen bir çözüm oldu.

 

Zemin kaplaması dediğimiz zaman uygulama alanları neler onlardan da elbette bahsetmek gerek. Aslında aklınıza gelebilecek her yerde zemin kaplaması kullanılabilir. Uygulamasının kullanılan malzemeye göre değişmesi söz konusudur ancak her zemin uygulama öncesi yapılacak düzenlemelerle kaplamaya elverişli hale getirilebilir.

 

Zemin kaplamasında uygulama alanları olarak sıklıkla okul, hastane, spor alanları, çocuk parkları, kamu kurumları gibi alanlardan bahsedebiliriz. Zemin kaplamasının hijyenik, darbelere dayanıklı, bakımı kolay, deforme olmayan yapısı sebebiyle özellikle spor alanlarında ve çocuk parklarında kullanıma çok elverişlidir. Zeminin yapısı kolaylıkla kaplamaya uygun hale getirilebildiği için beton veya asfalt üzerine bile zemin kaplaması yapılabilir.

 

Kısa sürede uygulamanın tamamlanması ise zamandan tasarruf etmeyi sağlarken düşük maliyetli bir çözüm olması da oldukça büyük bir avantajdır. Zemin kaplaması uygulama alanları projelendirilerek geliştirilebilir. Doğru malzeme ve doğru ekip tarafından yapılan zemin kaplamaları kullanım alanlarında kesinlikle bir vazgeçilmez bir çözüm haline gelecektir.